Wirtualne Targi Historyczne

druga edycja

zamawiaj z domu

26 wystawców

IDEA


Rok 2020 przyniósł prawdziwą rewolucję w wielu dziedzinach życia. Zagrożenia związane z pandemią koronawirusa wpłynęło na przemodelowanie naszego codziennego życia. Kiedy w marcu postanowiono wprowadzić obostrzenia związane z reżimem sanitarnym, zamknięto na wiele tygodni kina, teatry, muzea, biblioteki, ale i galerie handlowe. Odwołano też wszelkie imprezy masowe, do których zaliczają się również targi książki. Jasne stało się, że o celebracji święta książki można zapomnieć. Wtedy też redakcja Histmaga postanowiła zorganizować alternatywne targi książki, czyli Wirtualne Targi Historyczne, odbywające się w Internecie. Był to trudny czas zarówno dla wydawnictw, księgarń, jak i samych miłośników książek, którzy nie mieli na bieżąco dostępu ani do bibliotek, ani do miejsc, w których książki mogą kupić. Pozostała jedynie wirtualna przestrzeń, która jest przysłowiowym „oknem na świat”. I to ją postanowiliśmy zagospodarować. Pierwsza edycja wydarzenia zakończyła się sukcesem, dlatego też zdecydowaliśmy się na kontynuację i stworzenie jesiennej edycji targów.

O AKCJI


Wirtualne Targi Historyczne organizowane przez portal Histmag.org to odpowiedź na obecną, pandemiczną sytuację. Po wprowadzeniu przez rząd licznych obostrzeń w organizowaniu imprez, Internet stał się platformą wymiany poglądów, opinii, ale i kupna ebooków czy publikacji papierowych. Histmag mając na uwadze powyższe czynniki, postanowił zorganizować Wirtualne Targi Historyczne. Od pomysły szybko przeszliśmy do realizacji, a w przedsięwzięciu wzięło udział aż 25 wydawnictw, które zaprezentowały ponad sto publikacji! Jednym słowem Wirtualne Targi Książki Historycznej to propozycja portalu Histmag.org na organizację alternatywnego, bo odbywającego się w Internecie, święta książki.

Organizując Targi chciałem pomóc w przedłużającej się blokadzie społecznej. Zamówienie książki to bardzo bezpośrednia pomoc dla wydawnictw, z kolei obniżone ceny oraz zgromadzenie tylu tytułów w jednym miejscu pozwalają Czytelnikom zapoznać się z pozycjami, z którymi wcześniej nie mogli się zapoznać z różnych powodów. Mam nadzieję, że Targi będą miejscem korzystnego spotkania dla jednych i drugich – mówi Michał Świgoń, wydawca portalu Histmag.org.

W ramach przedsięwzięcia oferowane są bardzo różne rodzaje książek i ebooków: biografie, monografie, publikacje przekrojowe, powieści historyczne i wiele innych, a zatem tytuł dla siebie znajdzie każdy choć trochę zainteresowany historią. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie Wirtualnych Targów Historycznych!

Czas na kolejną edycję!


Pierwsza edycja wydarzenia, która odbyła się w dniach 16-29 kwietnia, spotkała się z pozytywnym odbiorem zarówno ze strony Czytelników, jak i wystawców, dlatego też postanowiliśmy kontynuować tę ideę.

W tegorocznej edycji targów bierze udział 26 wydawnictw, które zgłosiły aż 171 książek!

Zapraszamy serdecznie do udziału w edycji jesiennej, która odbędzie się w dniach 16-29 listopada 2020 roku!


Archiwum targów

Pierwsza edycja powstała niezwykle spontanicznie, jako odpowiedź na zmiany spowodowane pandemią koronawirusa i zakończyła się sukcesem.

W I edycji wzięło udział 25 wydawnictw!

Wydawnictwa oferowały zarówno nowości, jak i popularne tytułu o ugruntowanej pozycji na rynku wydawniczym.

Czytelnicy mogli wybierać z ponad stu tytułów

Wszystkie publikacje oferowane były w przystępnych cenach. Niektórzy wydawcy zdecydowali się na obniżenie cen nawet o 50 procent!


Media o Targach

Relacje medialne z I edycji Wirtualnych Targów Historycznych

Radio dla Ciebie: https://www.rdc.pl/podcast/wieczor-rdc-pierwsze-wirtualne-targi-historyczne/

Stowarzyszenie RKW: https://stowarzyszenierkw.org/kultura/wirtualne-targi-historyczne-2020/

Rynek książki: https://rynek-ksiazki.pl/aktualnosci/wystartowaly-pierwsze-wirtualne-targi-historyczne/

Wydawca: https://wydawca.com.pl/2020/04/16/wirtualne-targi-historyczne/

Wirtualny Wydawca: https://wirtualnywydawca.pl/2020/04/pierwsze-wirtualne-targi-historyczne-wystartowaly/

Radio Katowice: https://www.radio.katowice.pl/zobacz,48897,I-Wirtualne-Targi-Historyczne.html

Świat Czytników: https://swiatczytnikow.pl/promocje-dnia-21-04-2020-500-chmielarz-tokarczuk-pascal-wirtualne-targi-historyczne-emka-jaguar-harper-collins-pawlikowska-gill-paul/

Instytut Książki: https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,druga-edycja-wirtualnych-targow-historycznych-%E2%80%93-ruszyly-zgloszenia,5742.html

Wirtualny Wydawca: https://wirtualnywydawca.pl/2020/11/rozpoczeto-przyjmowanie-zgloszen-do-wirtualnych-targow-historycznych

Rynek Książki: https://rynek-ksiazki.pl/aktualnosci/juz-wkrotce-wirtualne-targi-historyczne/

Wirtualny Wydawca: https://wirtualnywydawca.pl/2020/11/wystartowaly-ii-wirtualne-targi-historyczne/

Świat Czytników: https://swiatczytnikow.pl/promocje-dnia-18-11-2020-gory-pascal-x2-targi-historyczne-tyrmand-alfabet-literacki-w-mt-biznes-bonda-audiobooki-z-ccp/

Książka.net: https://ksiazka.net.pl/ii-wirtualne-targi-historyczne-wystartowaly

Rynek Książki: https://rynek-ksiazki.pl/aktualnosci/trwaja-ii-wirtualne-targi-historyczne/

Wirtualny Wydawca: https://wydawca.com.pl/2020/11/18/zapraszamy-naii-wirtualne-targi-historycznej

Granice.pl: https://www.granice.pl/news/ii-wirtualne-targi-historyczne-wystartowaly/10953


O nas

Histmag.org

Organizatorem Wirtualnych Targów Historycznych jest portal Histmag.org

„Histmag.org” to najdłużej istniejący w Polsce serwis poświęcony szeroko rozumianej historii, który został założony 1 października 2001 roku. Czyta nas ponad 300 000 osób miesięcznie. Każdego miesiąca publikujemy ponad sto artykułów, recenzji i newsów. Współpracujemy z większością polskich wydawców książki historycznej, instytucjami kultury, mediami, uniwersytetami, związanymi z historią stowarzyszeniami i grupami rekonstrukcyjnymi. Pod naszym patronatem medialnym ukazują się liczne pozycje książkowe i inne publikacje, a także odbywają się ważne imprezy kulturalne i naukowe. Historię traktujemy w sposób szeroki i interdyscyplinarny. „Histmag.org” jest jednym z najpopularniejszych mediów historycznych w Polsce. To najczęściej wybierany przez reklamodawców internetowy serwis historyczny w naszym kraju. „Histmag.org” to także stale rosnąca społeczność miłośników historii – pasjonatów, studentów, nauczycieli, naukowców. Od kwietnia 2006 roku opublikowaliśmy na naszych łamach ponad 20 tys. tekstów ponad 1,5 tys. autorów. Nasz portal jest zarejestrowanym tytułem prasowym o numerze ISSN:1896-8651.


Kontakt

Histmag.org

Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651

Kontakt z redakcją

Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
telefon: 798 537 653

Wydawca portalu

Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
telefon: 692 929 681
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56